Podsumowanie 6 kolejki. Nogat liderem po 2205 dniach!

W weekend (16-17 września br.) na boiskach malborskiej B-Klasy (gr. VII) została rozegrana 6 kolejka spotkań.

Do najciekawszego pojedynku doszło na boisku w Sztutowie, gdzie spotkały się niepokonane ja dotąd drużyny Bałtyku Sztutowo oraz Nogatu Malbork. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła drużyna malborskiego Nogatu – 2:0 (2:0). Wynik został ustalony już w pierwszej połowie spotkania, a bramki dla Nogatu zdobyli Artur Dalecki (26 min. - z rzutu wolnego) oraz Kamil Wroński (34 min.). Drużyna Nogatu rozegrała bardzo dobre spotkania, przede wszystkim – czego nie raz brakowało w poprzednich spotkaniach – konsekwentnie taktycznie, realizując w 100% założenia poczynione przez trenera Marcela Kornackiego. Warte zauważenia jest także to, że malborscy zawodnicy nie kryli radości po końcowym gwizdku sędziego Aleksandra Okonia, gdyż pierwszy raz od ponad 6 lat, a dokładnie 2205 dni zasiedli na fotelu lidera rozgrywek, będąc przy tym obecnie jedyną drużyną bez porażki w obecnym sezonie (bilans 4-2-0).

W pozostałych meczach również nie brakowało emocji. W derbach powiatu malborskiego zmierzyły się drużyny Realu Myszewo oraz Juranda Lasowice Wielkie. Mecz zakończył się wynikiem 2:2 (0:0), a remis drużynie gospodarzy zapewnił w 85 min. Sebastian Kamiński. Kolejnym przedstawiciel powiatu malborskiego – Skra Kończewice uległa na własnym boisku drużynie Powiśla Rakowiec 0:7 (0:3). Drużyna Skry zanotowała drugą porażkę w sezonie, tydzień wcześniej uległa Jurandowi 0:1. Z kolei drużyna z Rakowca odniosła tym samym 4 zwycięstwo w sezonie, co bez wątpienia stawia ich w gronie jednego z kandydatów do awansu.

Ostatnia z drużyn z powiatu malborskiego – Lisovia Lisewo rozegrała mecz z Tęczą Szropy. Drużyna Lisovii wygrała 4:1 (1:1), z czego 3 bramki zdobyła w ostatnich 20 minutach spotkania, odpowiednio w 70 min. (Martin Grębski), 82 min. i 86 min. (obie bramki zdobył Łukasz Chmielewicz). Warte dodania jest to, iż było to pierwsze zwycięstwo Lisovii w obecnych rozgrywkach. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Lisewa awansowała na 9 pozycję w tabeli.

W derbach powiatu sztumskiego drużyna Olimpii Sztum rozgromiła na własnym boisku KS Czernin 8:1 (3:0). Z kolei pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotowała drużyna Centrum Pelplin, która jeszcze w poprzednim sezonie występowała w rozgrywkach IV ligi. Pierwsze 3 punkty drużyna z Pelplina zainkasowała na boisko w Postolinie, gdzie pokonała 6:0 miejscową Błyskawicę.

W 6 kolejce pauzowała drużyna GKS Gardeja.

Drużyna Nogatu Malbork swoje następne spotkanie rozegra 23 września 2017 roku o godzinie 16.00 wMalborku. Na boisko lidera rozgrywek zawita drużyna Lisovii Lisewo. Wszystkich sympatyków malborskiej drużyny zapraszamy już w sobotę na stadion przy ul. Parkowej.

Komplet wyników 6 kolejki B-klasy gr. VII.

Jurand Lasowice

Real Myszewo