Błyskawiczne zwycięstwo Nogatu.

9 września 2017 roku punktualne o godzinie 16.00 przy ul. Parkowej w Malborku, Nogat rozpoczął pojedynek 5 kolejki rozgrywek B-Klasy gr. VII z Błyskawicą Postolin.

Drużyna gospodarzy wystąpiła w następującym składzie:

Gutowski – Badowski, Skotarek, Kukawka, Wroński – Domachowski, P. Kaniecki, Ł. Kaniecki (k), Flak – Dalecki, Kulik.

Skład gości pozostawał nieznany do godziny 16.15 kiedy to prowadzący spotkanie sędzia Czarnecki zagwizdał po raz ostatni, oznajmiającym tym samym walkower dla drużyny Nogatu. Oficjalna wersja wydarzeń była taka, iż Goście nie zdołali skompletować składu na mecz wyjazdowy.

Niemniej jednak, z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że Przyjezdni, po porażce w ostatniej kolejce z zespołem Tęczy Szropy 1:10, prawdopodobnie postanowili rozegrać mecz towarzyski z Zespołem Virgin, wskładzie którego na szpicy zagrała bramkostrzelna Doda, organizowanego podczas Dni Ziemi Sztumskiej. Wynik tego spotkania owiany jest tajemnicą, niemniej jednak jak donosi nasz informator każda z drużyn zakończyła mecz wdobrych humorach.

Co warte zauważenia drużyna z Postolina przegrywając z Gospodarzami 0:3 poniosła najniższą porażkę wobecnym sezonie. Oby tak dalej…

Z kolei Nogat, odnosząc 3 zwycięstwo w sezonie (3-2-0), awansował na drugą pozycję w tabeli Serie B i w chwili obecnej ustępuje miejsca drużynie Bałtyku Sztutowo, która także nie zaznała jeszcze porażki w obecnym sezonie.

Powyższe może się zmienić już za tydzień (17 października 2017 roku, godzina 17.00), kiedy to malborska drużyna podejmować będzie w meczu na szczycie Bałtyk Sztutowo.